fbpx

Panel logowania

sobota, 10 czerwiec 2023 11:12

Stellantis i Galloo zamierzają prowadzić recykling samochodów.

ZŁOM INFO PL ZŁOM INFO PL

Stellantis i Galloo utworzą spółkę joint venture zajmującą się recyklingiem pojazdów wycofanych z eksploatacji Spółka joint venture będzie świadczyć usługi recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji dla Stellantis i innych producentów samochodów. Usługa ma zostać uruchomiona już pod koniec 2023 r., początkowo we Francji, Belgii i Luksemburgu, a następnie w innych krajach Europy.

Recykling jest kluczowym działaniem w ramach modelu biznesowego gospodarki o obiegu zamkniętym, nakreślonym w planie strategicznym Stellantis. Recykling jest integralną częścią strategii 4R jednostki biznesowej Stellantis Circular Economy – Reman, Repair, Reuse, Recycle. Program recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji przyczyni się do 10-krotnego zwiększenia przychodów z recyklingu i 4-krotnego zwiększenia przychodów z części do 2030 r. w porównaniu z 2021 r., a celem jest wygenerowanie ponad 2 mld euro przychodów w 2030 r., zgodnie z planem strategicznym Stellantis Dare Forward 2030. Program recyklingu ELV wspiera również cel Stellantis, jakim jest posiadanie 40% ekologicznych materiałów w nowych pojazdach do 2030 roku. 

Spółka joint venture Stellantis-Galloo będzie współpracować z wybranymi autoryzowanymi zakładami przetwarzania w celu odbioru pojazdów wycofanych z eksploatacji od ostatniego właściciela, umożliwiając odzyskanie części do ponownego wykorzystania, regeneracji i recyklingu. Oczekuje się, że usługa zostanie uruchomiona pod koniec 2023 roku, początkowo koncentrując się na Francji, Belgii i Luksemburgu, a następnie rozszerzając się na całą Europę. Spółka joint venture będzie oferować swoje usługi innym producentom samochodów.

"Ułatwienie klientom recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji jest kluczowym elementem zmniejszenia wpływu naszych pojazdów na środowisko" - powiedziała Alison Jones, starsza wiceprezes Stellantis ds. globalnej gospodarki o obiegu zamkniętym. "Zwrot części i materiałów do łańcucha wartości chroni ograniczone zasoby i pomaga nam osiągnąć zerową emisję dwutlenku węgla netto do 2038 roku. Z niecierpliwością czekamy na wdrożenie programu w tym roku i jego szybkie rozszerzenie".

"Cieszymy się, że możemy ogłosić nowy krok naprzód w naszej długiej współpracy najpierw z Peugeot i Citroën, a teraz ze Stellantis, ponieważ nadal przodujemy w zrównoważonym i odpowiedzialnym biznesie, przenosząc recykling pojazdów wycofanych z eksploatacji na wyższy poziom" - powiedział Rik Debaere, dyrektor generalny Galloo. "Wspólnie ze Stellantis napędzamy innowacje i zapewniamy bardziej zrównoważoną przyszłość dla wszystkich".

Recykling jest integralną częścią strategii 4R jednostki biznesowej Stellantis Circular Economy - Reman, Repair, Reuse, Recycle. Program recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji przyczyni się do 10-krotnego zwiększenia przychodów z recyklingu i 4-krotnego zwiększenia przychodów z części do 2030 r. w porównaniu z 2021 r., a celem jest wygenerowanie ponad 2 mld euro przychodów w 2030 r., zgodnie z planem strategicznym Stellantis Dare Forward 2030. Program recyklingu ELV wspiera również cel Stellantis, jakim jest posiadanie 40% ekologicznych materiałów w nowych pojazdach do 2030 roku.

O Stellantis

Stellantis N.V. (NYSE: STLA / Euronext Milan: STLAM / Euronext Paris: STLAP) jest jednym z wiodących światowych producentów samochodów i dostawcą mobilności. Jej historyczne i kultowe marki ucieleśniają pasję swoich wizjonerskich założycieli i dzisiejszych klientów w swoich innowacyjnych produktach i usługach, w tym Abarth, Alfa Romeo, Chrysler, Citroën, Dodge, DS Automobiles, Fiat, Jeep®, Lancia, Maserati, Opel, Peugeot, Ram, Vauxhall, Free2move i Leasys. Dzięki naszej różnorodności przewodzimy temu, jak porusza się świat - dążąc do tego, aby stać się najlepszą, a nie największą firmą technologiczną w zakresie zrównoważonej mobilności, jednocześnie tworząc wartość dodaną dla wszystkich interesariuszy, a także społeczności, w których działa.

O Galloo

Założona w 1939 roku firma Galloo stała się wiodącym graczem i innowacyjnym partnerem w gospodarce o obiegu zamkniętym. Za pośrednictwem rozległej sieci 42 spółek zależnych (BE, FR, NL) zarządzamy odzyskiem, maksymalną transformacją i ponownym wykorzystaniem metali (żelaznych i nieżelaznych) oraz niektórych rodzajów przemysłowych tworzyw sztucznych dla globalnego przemysłu materiałów wysokiej jakości. Każdego roku Galloo daje drugie życie ponad milionowi ton stali i ponad 60 000 ton metali nieżelaznych oraz 35 000 ton technicznych tworzyw sztucznych, zapewniając możliwie najmniejszy wpływ na środowisko.

Ostatnio zmieniany sobota, 10 czerwiec 2023 11:20

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.