Poniżej prezentujemy najnowsze wiadomości i informacje dotyczące branży złomowej.
Informacji nigdy nie za wiele!
Praca na złomowisku to znacznie więcej niż tylko załadunek i rozładunek złomu. Każdego dnia pracownicy zajmują się segregacją i klasyfikacją różnych rodzajów metali, co wymaga spostrzegawczości i znajomości surowców. Oprócz tego do ich zadań należy demontaż urządzeń i maszyn, często z wykorzystaniem palników plazmowych lub przecinarek.
Sytuacja w Ukrainie, napięcia międzynarodowe oraz zmiany w polityce handlowej kluczowych graczy, jak Unia Europejska czy Chiny, kształtują nową rzeczywistość dla branży hutniczo-wydobywczej. W obliczu rosnącej konkurencji, wysokich kosztów produkcji oraz ograniczeń logistycznych, producenci stali muszą dostosowywać swoje strategie do dynamicznie zmieniających się warunków rynkowych. Aktywne reagowanie na wyzwania, wdrażanie innowacyjnych rozwiązań oraz rozwijanie kluczowych inwestycji staje się więc kluczowe, by zapewnić zrównoważony rozwój i stabilność.
Konsultacje dotyczące nowej wersji programu „Mój Elektryk 2.0” zakończyły się 29 listopada. Program zakłada zwiększenie dopłat oraz ograniczenie emisji CO₂, jednak budzi kontrowersje związane z wykluczeniem przedsiębiorstw, co zdaniem branży leasingowej może ograniczyć jego skuteczność.
Jak informuje portal Łódź.pl Służby miejskie niemal codziennie odholowują z ulic Łodzi niewłaściwie zaparkowane auta, a także porzucone wraki. Obecnie na miejskim parkingu w Łodzi znajduje się około 500 używanych samochodów, w tym m.in. fiat 126p oraz porsche cayenne. Te, których nikt nie odbierze, zostaną sprzedane.
Ukraiński Metinvest – grupa firm stalowych i wydobywczych – wybuduje we Włoszech jedną z najnowocześniejszych zielonych hut stali w Europie. Wydajność zakładu produkującego ekologiczną stal wyniesie 2,7 mln ton rocznie.
Obecne ceny złomu notują najniższe stawki od miesięcy. Europejskie huty i odlewnie wciąż borykają się z ograniczoną produkcją, co tylko pogłębia już i tak trudną sytuację rynku złomu. W niniejszym artykule dokonamy analizy obecnej kondycji rynku złomu oraz postaramy się odpowiedzieć na pytanie, czy istnieją podstawy do prognozy wzrostu cen.
Huta Liberty w Częstochowie od niemal roku pozostaje nieczynna, co wiąże się z ogłoszeniem jej upadłości przez sąd. Sytuacja ta ma dramatyczne konsekwencje dla pracowników, którzy od tego czasu nie otrzymują wynagrodzeń. W obliczu trudności finansowych, nowi potencjalni inwestorzy zaczęli analizować możliwości przejęcia zakładu, co może otworzyć nowy rozdział w historii huty.