fbpx

Panel logowania

poniedziałek, 22 styczeń 2024 11:30

Kolejna odsłona słynnego kalendarza firmy Olmet na 2024 rok. Zrobiła go sztuczna inteligencja.

ZŁOM INFO PL ZŁOM INFO PL

Śląski Pirelli – tak mówi się o kalendarzach wydawanych przez firmę Olmet z Tarnowskich Gór, zajmującą się skupem i sprzedażą złomu. Na fotografiach są zawsze nagie kobiety i złom. A dochód ze sprzedaży zawsze przekazują na cele charytatywne. W tym roku znów zaskoczyli: tym razem kalendarz przygotowała sztuczna inteligencja. Są w nim cyborgi, kobiety-hybrydy. Zobaczcie częśc zdjęć, jakie znalazły się w kalendarzu OLMETu na rok 2024.

Znacie te kalendarze? Są słynne! Zaczęli wydawać swój kalendarz w 2010 roku. Zawsze na zdjęciach były kobiety, często nagie i złom. Bo Olmet to firma, która zajmuje się skupem złomu. I bohater programu telewizyjnego „Złomowisko PL”. Zawsze też do współpracy angażowali słynne fotografki. Zdjęcia były prawdziwymi dziełami sztuki. Kiedy raz zrobili zmianę, i na zdjęciach nie było kobiet, miłośnicy kalendarza, okrzykniętego „śląskim Pirellim” byli zawiedzeni. Szybko wrócili więc do konwencji. Jaki jest kalendarz firmy Olmet na 2024 rok? Tym razem do pracy nad nim Olmet zaangażował… AI, czyli sztuczną inteligencję. Zobaczcie kilka zdjęć z kalendarza i czytajcie dalej.

 Hybryda 6

Śląski Pirelli 2024 i kobiety – cyborgi

Tegoroczny kalendarz jest wyjątkowo skomplikowanym projektem. Otóż autor zdjęć do kalendarza pozostaje nieznany. Miejsce sesji – nie do zlokalizowania. Modelki – jakby nie z tej planety. Wszystko za sprawą niezawodnej, najprawdziwszej technologii, która pozwoliła twórcom kalendarza oddać się wodzom nieograniczonej złomowej fantazji. Tak, domyślacie się już pewnie: to sztuczna inteligencja „zrobiła” kalendarz Olmet na 2024 rok. – To ona zmobilizowała nas do zrobienia najbardziej szalonej sesji, jaką kiedykolwiek organizowaliśmy – mówią w Olmecie.

 – Sesje były długie. Kilkunastogodzinne prompty danych niezbędnych do wykreowania czegoś realnego z czegoś nienamacalnego. Nasze cyborgi, kobiety-hybrydy wyglądają jak odtwórczynie głównych ról w filmach science fiction – od 5. Elementu przez Mad Maxa, kończąc na Terminatorze. Są piękne, silne, odważne, niezawodne i nieustępliwe. Bawiliśmy się tym projektem jednocześnie mieliśmy świadomość, że jest to jedna z naszych najlepszych „sesji” – mówi Anna Swoboda, menedżer ds. komunikacji i PR.

Hybryda 2

– AI jest obecna w mediach i powoli pojawia się w naszych domach. Dlatego też zdecydowaliśmy się zrobić ten kalendarz właśnie teraz, kiedy jeszcze z pomocą profesjonalnych użytkowników nowoczesnych technologii i programów graficznych mogliśmy stworzyć ciekawe kreacje jako jedni z pierwszych. W tym miejscu chciałbym podziękować firmie… współpracującej na co dzień z Hotelem Piwniczna SPA & Conference, która to właśnie jest autorem projektów do naszego najnowszego kalendarza OLMET.RECYKLING 2024. – dodaje Przemysław Oleś, CEO Olmetu.

Olmet. Co to za firma

Frma OLMET jest kojarzona przede wszystkim ze złomem. To właśnie złom jest filarem działalności tarnogórskiej spółki. Rocznie przerabia ponad 250 tys. ton złomu. Firma istnieje od 30 lat. Od 10 lat jest przedmiotem firmowych inspiracji.  – Chcemy być kreatywni, nieszablonowi, wyróżniający się na tle branży – mówi Anna Swoboda, menedżer ds. komunikacji i PR.

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 22 styczeń 2024 11:50

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.