fbpx

Panel logowania

czwartek, 27 maj 2021 17:48

Rosja wprowadza wyższe cła na eksport złomu

ZŁOM INFO PL ZŁOM INFO PL

Rosyjskie Ministerstwo Przemysłu i Handlu poinformowało, że podkomitet rosyjskiego rządu ds. Taryf celnych i regulacji pozataryfowych oraz środków ochronnych w handlu międzynarodowym podjął decyzję o podwyższeniu minimalnej stawki celnej na odpady złomu z 45 do 70 euro za tonę.  

W oświadczeniu czytamy „Składnik odsetkowy cła pozostanie niezmieniony - 5% wartości celnej. Tymczasem minimalna stawka celna zostanie zmieniona z 45 euro na 70 euro za tonę, aby poprawić efektywność administracji celnej i zapobiec zaniżaniu wartości celnej w W konsekwencji stawki ceł eksportowych na odpady i złom żelazny wyniosą 5%, ale nie mniej niż 70 euro za tonę ”

Rosnący eksport napędza wzrost cen i powoduje niedobory surowca na rodzimym rynku.

Wzrost opłat celnych za eksport złomu podyktowany jest wzrostem światowych cen tych produktów i ma pozwolić na utrzymanie wystarczającego wolumenu na rynku krajowym - podało ministerstwo. Decyzja zapadła 25 maja.

Według wiceministra przemysłu i handlu Wiktora Jewtuchowa złom i odpady żelazne to strategiczne surowce dla rosyjskiego przemysłu metalurgicznego. Cena stali na rynku rosyjskim zależy bezpośrednio od cen skupu złomu. 

Ostatnio zmieniany czwartek, 27 maj 2021 17:59

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.