fbpx

Panel logowania

poniedziałek, 27 luty 2023 11:18

Rynek złomu i stacji demontażu pojazdów na Targach EKOTECH

ZŁOM INFO PL ZŁOM INFO PL

Funkcjonowanie polskich firm złomowych i stacji demontażu pojazdów wiąże się z zachowaniem właściwych przepisów prawnych, a także spełnieniem odpowiednich warunków przyjaznych dla środowiska naturalnego. Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH, które odbędą się od 8 do 9 marca 2023 roku w Targach Kielce umożliwią poruszenie najważniejszych zagadnień w tym obszarze. Oprócz prezentacji najnowszych rozwiązań branżowych, dla Zwiedzających Targi EKOTECH zaplanowano spotkanie z Piotrem „Stalowym” – szefem Piotro-Stalu, znanym również z programu „Złomowisko PL”, wykład poświęcony działalności i perspektywom rozwoju stacji demontażu pojazdów oraz konkursy dla przedstawicieli stacji demontażu pojazdów z cennymi nagrodami.

Piotr „Stalowy” Gościem Specjalnym Targów EKOTECH

Gościem Specjalnym Targów EKOTECH będzie Piotr Sikora „Stalowy” - Szef Piotro-Stalu - jednej z najstarszych i największych firm na polskim rynku złomu i rozbiórek, znany również z programu „Złomowisko PL”. W trakcie rozmowy ze „Stalowym” poruszone zostaną kwestie związane m.in. z trudnościami i wyzwaniami jakie stoją przed osobami prowadzącymi stację demontażu pojazdów, czy tematy dotyczące gospodarowania i przetwarzania odpadów przemysłowych. Piotr Stalowy wyjaśni również jak wygląda działalność firmy Piotro-Stal i dzięki czemu z powodzeniem funkcjonuje od 25 lat w branży. Spotkanie zaplanowano na 8 marca 2023 roku o godzinie 11:45, w sali konferencyjnej A3 w Targach Kielce.

Konkursy z nagrodami na stoisku firmy SANTRADE 

Na stoisku jednego z Wystawców Targów EKOTECH - firmy SANTRADE nie zabraknie konkursów dla przedstawicieli stacji demontażu pojazdów z atrakcyjnymi nagrodami. W konkursie wiedzy będzie można wygrać Dezaktywator Poduszek Powietrznych, w konkursie zręcznościowym, polegającym na wyciskaniu felg z kół samochodowych za pomocą prasy do kół SG2 do wygrania będzie komplet 4 zbiorników do płynów i olejów, a dzięki konkursowi literackiemu po napisaniu tekstu konkursowego/eseju pt. „Recykling pojazdów – moja pasja”, można będzie wzbogacić się o zbiornik 260l z podwójną ścianką do magazynowania odpadów płynnych. To wszystko na stoisku firmy SANTRADE.

Merytoryczne spotkania i konferencje na EKOTECH

W programie Targów EKOTECH zaplanowano szereg bezpłatnych wydarzeń towarzyszących skierowanych do przedstawicieli administracji publicznej, przedsiębiorców, przedstawicieli organizacji non-profit oraz wszystkich osób zainteresowanych kwestiami ochrony środowiska i gospodarowaniem odpadami komunalnymi. Wśród nich są również spotkania dla przedstawicieli stacji demontażu pojazdów.

Najważniejsze zagadnienia dotyczące stacji demontażu pojazdów

W trakcie Targów EKOTECH, 9 marca 2023 roku zaplanowano spotkanie pn. „Stacja demontażu pojazdu – działalność i perspektywy rozwoju” organizowane przez Polskie Stowarzyszenie Stacji Demontażu Pojazdów Eko-Auto. Uczestnicy wykładów dowiedzą się jak wyglądają sprawozdania, kontrole, nowe pozwolenia czy proces inwestycyjny na stacji demontażu pojazdów. Wśród zaproszonych Prelegentów są: Radca prawny, który odpowie na pytania jak postępować w przypadku śmierci właściciela oraz przedstawiciel Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska, który omówi kontrole na stacji demontażu pojazdów. Nie zabraknie także czasu na dyskusje.

Konferencje, seminaria oraz wykłady poświęcone świadomemu gospodarowaniu odpadami i ochronie środowiska na EKOTECH

Zwiedzający pierwszy dzień Targów EKOTECH, 8 marca 2023 roku będą mogli wziąć udział w Międzynarodowym Forum Gospodarki Odpadami, organizowanym pod hasłem „E3, czyli ekologia-ekonomia-energetyka w gospodarce odpadami” i w cyklu wykładów poświęconych dokumentacji środowiskowej oraz działalności w postaci chowu drobiu i trzody chlewnej organizowanym przez Ekolog. Firma Globtrak Polska Sp. z o.o. organizuje konferencję pn. Przyszłość bezpieczeństwa w transporcie komunalnym. Istotne zmiany w przepisach normy PN-EN 1501-01:2021. Drugiego dnia targów, 9 marca zaplanowano konferencję pn.  „Razem tworzyMY Ekoświętokrzyskie”, której tematem przewodnim będzie gospodarka o obiegu zamkniętym oraz spotkanie zaplanowane przez Związek Gmin Wiejskich RP pn. „Racjonalizacja gospodarki odpadami i zaopatrzenia w energię w gminach”. Zwiedzający Targi EKOTECH będą mogli uzyskać kompleksowe informacje nt. możliwości transformacji w kierunku Gospodarki o Obiegu Zamkniętego, przemysłu 4.0, certyfikacji KRN GREEN oraz funduszy europejskich dla firm w nowej perspektywie finansowej w Klastrowym Punkcie Konsultacyjnym organizowanym przez Klaster Gospodarki Odpadowej i Recyklingu, Krajowy Klaster Kluczowy (KGOIR). W trakcie targów EKOTECH odbędzie się również seminarium przygotowywane przez firmę Katalizator nt. rozwiązań istotnych w procesie redukcji lotnych związków organicznych.

Najnowsze rozwiązania wiodących firm z branży komunalnej na Targach EKOTECH

W Targach EKOTECH biorą udział najlepsi producenci maszyn i urządzeń wykorzystywanych w gospodarce odpadami. Rozwiązania prezentowane w Targach Kielce wpływają na proces segregacji i utylizacji odpadów, z którym borykają się często również stacje demontażu pojazdów. Wśród firm, które zadeklarowały swoją obecność w spotkaniu branży komunalnej są: SANTRADE ze Stalowej Woli – dystrybutor maszyn, urządzeń i kompletnych systemów dla branż recyklingu, ARTechnik z najnowszymi maszynami do redukcji objętości odpadów i surowców wtórnych, firma Euro Centrum z Ekozgniatarkami do kompresowania odpadów, ITO z oprogramowaniem ułatwiającym prowadzenie działalności w obszarze gospodarki odpadami, a także Globtrak Polska z modułem komunalnym – inteligentnym systemem wywozu śmieci. W Targach Kielce będzie można zapoznać się także z ofertą firmy Arbena – oferującą magazyny dla branży recyklingowej, UNTHA – niezawodnym dostawcą rozwiązań w zakresie rozdrabniania, REMONDIS Medison zajmującą się transportem i utylizacją odpadów medycznych i odpadów weterynaryjnych, R3 Polska - pomysłodawcą i projektantem systemu wspierającego zbiórkę opakowań po napojach, a także Marseplast oferującą zbiorniki do magazynowania wody deszczowej. To nie wszystkie firmy, jakie zaprezentują się w Targach Kielce. Na liście Wystawców są również inne wiodące przedsiębiorstwa, których rozwiązania odgrywają kluczową rolę w zakresie ochrony środowiska i gospodarowania odpadami. 

Zapraszam do udziału w Targach EKOTECH od 8 do 9 marca 2023 roku, którym towarzyszą jubileuszowe Międzynarodowe Targi Energetyki i Elektrotechniki oraz Odnawialnych Źródeł Energii ENEX – największe targi OZE w Polsce. 

Wstęp na targi bezpłatny, aby wziąć udział wystarczy się zarejestrować: www.targikielce.pl/ekotech

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 27 luty 2023 11:46

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.