fbpx

Panel logowania

piątek, 30 grudzień 2022 12:05

Choinka ze złomu...

ZŁOM INFO PL ZŁOM INFO PL

To kolejny pomysł uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Miłośników Przyrody w Laskownicy w powiecie nakielskim.

W przeszłości, uczniowie ze szkoły w Laskownicy budowali już eko-choinki m.in. z butelek PET, słowików, płyt CD, drewna, firan czy lejków, w tym roku powstała choinka ze złomu. – Cieszę się, że udało się dopiąć ten projekt choinki – mówi Robert Koniec, który w szkole w Laskownicy jest nauczycielem plastyki i techniki, a jednocześnie jest pomysłodawcą budowy choinek.

– Jestem przekonany, że to jedyna taka choinka w kraju – mówi pomysłodawca jej budowy.

Nie ukrywa przy tym, że budowa choinki ze złomu była dla niego i uczniów szkoły dużym wyzwaniem. – Trudno było przewidzieć, jakie elementy metalowe uda nam się zebrać – dodaje i opisuje: – Tegoroczna choinka jest zbudowana z kół rowerowych, garnków, czajników, obręczy, zlewozmywaka czy ram rowerowych. 

choinka zlom 1

Za bombki posłużyły śruby, tryty, przekładnie, sprężyny od tapicerki, formy do pieczenia pierników, łańcuchy rowerowe, łańcuchy od pilarek czy służące do wypasów krów.  – Przy budowie choinek zawsze kierujemy się tą samą ideą – dodaje Koniec i wyjaśnia dalej: – Zbieramy materiały przetwarzalne, z nich budujemy choinkę a po okresie świątecznym rozbieramy i oddajemy elementy choinki na PSZOK do ponownego przetworzenia.

Sama budowa eko-choinki (w tym roku odbyła się ósma edycja tego projektu), trwała niemal miesiąc.

choinka zlom 4

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.