fbpx

Panel logowania

czwartek, 08 październik 2015 08:07

FORUM RECYKLINGU 2015

Czy selektywna zbiórka w gminach jest machiną do zbierania odpadów, czy surowców wtórnych? Czy rozszerzona odpowiedzialność producenta obejmie dofinansowanie tego systemu zbiórki? W jakim kierunku zmierza branża zajmująca się zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym? W jaki sposób propozycja Komisji Europejskiej w sprawie nowego pakietu dotyczącego gospodarki o obiegu zamkniętym wpłynie na prowadzenie działalności gospodarczej w Polsce? Jak sektor recyklingu złomu wpisuje się w te trendy?

FORUM RECYKLINGU

27-29 października 2015 r., Poznań podczas POL-ECO-SYSTEM

Tym i wielu innym zagadnieniom istotnym dla branży zajmującej się odzyskiem i recyklingiem odpadów poświęcony będzie trzydniowy cykl seminariów podczas czternastej już edycji Forum Recyklingu. Do wygłoszenia referatów zostali zaproszeni specjaliści – naukowcy, praktycy oraz przedstawiciele administracji rządowej, którzy z wielkim zaangażowaniem opowiedzą o kwestiach budzących najwięcej emocji.


Eksperci omówią m.in. nowe regulacje prawne, zależności między jakością zbieranych surowców wtórnych a systemem ich zbiórki, a także wyzwania w odzysku i recyklingu odpadów. Dziesięć lat funkcjonowania rynku związanego z zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym skłania do podsumowań i wskazania nowych trendów. Praktycy podzielą się doświadczeniami w tym zakresie i przeanalizują możliwe kierunki rozwoju branży. Nie zabraknie też tematów dotyczących dobrych praktyk w recyklingu zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz w sektorze gospodarki metalami oraz złomem.


Odzysk i recykling metali stanowią odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie na surowce, zarówno ze strony rodzimej, jak i światowej gospodarki. W programie Forum Recyklingu uwzględniono omówienie sytuacji na rynku obrotem złomem oraz trendów i innowacji w gospodarce metali nieżelaznych. Natomiast prowadzących stacje demontażu powinien zainteresować temat technologii zagospodarowania odpadów pochodzących z demontażu samochodów.


Forum Recyklingu stanowi platformę wymiany doświadczeń i dobrych praktyk. Stwarza doskonałą okazję do dyskusji na temat problemów w branży oraz jej przyszłości.


Redakcja miesięcznika „Recykling” wraz z Międzynarodowymi Targami Poznańskimi zapraszają do uczestnictwa w tym wydarzeniu!
Więcej szczegółów już wkrótce na stronie internetowej www.abrys.pl.

Kontakt:
Redakcja miesięcznika „Recykling”, tel. 61 655 81 42, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Termin: 27-29 października 2015 r., godz. 10.00-14.00
Miejsce: Międzynarodowe Targi Poznańskie, Poznań
Dostępność: wstęp bezpłatny
Liczba uczestników: ok. 150 osób

Ostatnio zmieniany czwartek, 08 październik 2015 08:13

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.