fbpx

Panel logowania

środa, 10 marzec 2021 14:16

Zdjęcie z Krosna na Google Maps podbiło Internet

fot. GOOGLE MAPS fot. GOOGLE MAPS

W ostatnich dniach Krosno zyskało popularność dzięki pewnemu zdjęciu znalezionemu w Google Maps. Chociaż część internautów twierdzi, że jest ono dowodem bardzo nietypowej kradzieży, to prawdopodobnie uwiecznia jedynie klientów pobliskiego złomowiska. Przeczytajcie, jak wielu ludzi z całego świata przeniosło się na chwilę na ul. Naftową w Krośnie :)

Gdy w 2012 roku samochód Google jeździł po Krośnie, aby uwiecznić widok ulic do Street View, sfotografował przy okazji nietypową sytuację. Cztery osoby pchają wózek z długim elementem, przypominającym szynę. Wszystko dzieje się na przejściu kolejowym przy ulicach Naftowej i Okulickiego.

Zdjęcie, a wraz z nim Krosno, stało się bohaterem nagrania udostępnionego przez zagranicznego użytkownika TikToka (to serwis społecznościowy, w którym internauci dzielą się krótkimi filmikami). Na swoim profilu publikuje on różne ciekawostki znalezione na całym świecie w Google Maps. „Myślałem, że widziałem już wszystko, ale oni dosłownie kradną tory kolejowe” – skomentował sytuację w języku angielskim. Filmik polubiło blisko 200 tys. osób.

Jak się okazało, nie było to jednak przestępstwo. Wśród komentujących film znaleźli się Polacy z Krosna, którzy wytłumaczyli, że tak nie wyglądają szyny kolejowe, a osoby ze zdjęcia niosą prawdopodobnie dwuteownik. To stalowy profil używany np. w budownictwie do wzmocnienia konstrukcji.

Skup złomu znajduje się tuż za przejściem kolejowym i widać, że uwiecznione osoby zmierzają w jego kierunku.

Ostatnio zmieniany środa, 10 marzec 2021 14:35

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.